Dolar/TL Manşet

Dolar 8.18’in üzerini gördü

Dolar 8.18’in üzerine çıkarak haftaya başladı. Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun Bloomberg’e verdiği röportajdaki piyasaları teskin edici mesajlara rağmen dolar haftanın ilk günü yükselişini sürdürdü.

Dolar 8.18’in üzerini gördü. Geçen hafta çok 7,50-8,47 gibi çok geniş aralıkta dalgalann dolar/TL, 8 liranın altında tutunmaya çalışsa da kapanışı 8,08’den yapmıştı. Dolar/TL, yeni haftaya 8,05’lerde başlamıştı. Piyasaların açılmasıyla birlikte kurlarda yukarı yönlü hareket hız kazandı. Dolar/TL, 8,18’in üzerine çıkarken  euro/TL ise 9,65’lere tırmandı. 

Dolar 8.18’in üzerini gördü

Deniz Yatırım stratejisti Orkun Gödek, bu sabah yayımladığı raporda “Kur cephesindeki fiyatlamalarda öne çıkan en önemli detay lokallerin uzun bir aranın ardından gerçekleştirdiği yüklü döviz satışları olurken, söz konusu eğilimin yurt dışına çıkmaya çalışan yabancı yatırımcıların fonlanmasına imkan tanıdığı ve parite seviyeleri üzerindeki yukarı yönlü baskısı hafiflettiğini söylemek mümkün. Öte yandan varlık gruplarının geneli için denge arayışı sürecinin henüz tamamlanmadığını ve biraz daha zamana ihtiyaç duyduğumuzu düşünmeye devam ediyoruz” dedi.

İlgili yazılar