Dolar/TL

Dolar 8.25 altında; kamu bankaları vergi ödemesi için döviz satıyor

Dolar 8.25 seviyesinde kalıcı olmayabilir.

Dolar 8.25 altında… Haftanın ilk günü erken saatlerde 8.40’ın üzerinde seyreden dolar/TL, yurtiçi yerleşiklerin döviz satmasıyla gevşeyerek 8.25’in altına indi.

Reuters’a bilgi veren uluslararası yatırım bankaları yurtiçi yerleşiklerin döviz sattığını belirtti. Bunun Merkez Bankası’nın rezerv satışı olmadığını kaydeden bankacılar, kamu bankalarının muhtemelen ay sonundaki vergi ödemeleri için döviz satışı yaptığını kaydetti.

Ekonomy.TV Özel

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar