Dolar/TL Manşet

Dolar Euro için şaşırtıcı tahmin; 1.28!

Dolar Euro paritesi için 1.28 seviyesi konuşuluyor.

Dolar Euro nereye gidiyor? Amerika Birleşik Devletleri’nde başka yerlere göre daha hızlı bir toparlanma beklentisi nedeniyle geçen hafta dolarda gerçekleşen bir yükselişin ölçeğine ilişkin şüpheler uyandırmaya başlayınca, dolar salı günü son bir haftanın en düşük seviyesine yakın düştü. Dolar Endeksi Salı günü 90,75 seviyesinden işlem görüyor. Dolar TL ise 7.07’de…

Dolan Euro paritesi için aşılama hızı ve enflasyon dinamiği önemli

Birçok analist, devasa mali harcamaların, uzun vadede doları aşağı çekeceğini düşünüyor

Avrupa’nın “gecikmeli” aşılama programı euro’yu yakın vadede sınırlayacak, ancak kıtanın yaza doğru aşılamada hız kazanmasıyla  tek para biriminin 2014’ten bu yana ilk kez 1.28 dolara yükselebileceği öngörülüyor.

Euro Salı günü erken Asya işleminde 1,2055 $  seviyesindeydi.

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar