Gıda Manşet Perakende

Dürümle’yi Hollandalı Mediterra Capital aldı!

Sulkalar Ailesi’nin yönettiği Dürümle Gıda’nın çoğunluk hissesi Hollanda merkezli Global Restaurant Investment’a devrediliyor.

Dünya’nın haberine göre Nautilius, Capitol, Cevahir, Mall of İstanbul, İstinye Park gibi alışveriş merkezlerinde şubesi bulunan Dürümle’yi alan Global Restaurant Investments III Sarl adlı fonun sahibi ise Türkiye’de yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Amsterdam merkezli Mediterra Capital’e ait.

Türkiye’de hızlı büyüyen şirketlere yatırım yapan Mediterra Capital Partners’in iştiraki olan Global Restaurant Investments S.A.R.L, geçen ay Pidem’in azınlık hissesini alarak şirkete ortak olmuştu. Tavuk Dünyası’nı da alan aynı fonun bünyesinde Terra Pizza, Söke Un, balık firması Lucky Fish gibi gıda şirketlerinin yanı sıra sigorta komisyoncusu ACP, Arzum, Logo İş Çözümleri, Mikro Ödeme, Mobiliz, Glasshouse gibi şirketler de var.

Mediterra Capital’in yatırımcıları arasında ise Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Avrupa Yatırım Fonu (EIF), Uluslararası Finans Kurumu (IFC) Hollandalı kalkınma bankası FMO, dünyanın en büyük ikinci özel sermaye fonu yöneticisi

İlgili yazılar