Şirket haberleri Tarım

Egeli Tarım yöneticilerine Ziraat’in açtığı davada son durum

Egeli Tarım (EGCYO), bağlı ortaklığı Doğa Tarım ve Batı Tarım Yönetim Kurulu üyeleri ve Yetkilileri Tan Egeli, Ersoy Çoban ve Uğur Özkan hakkında Ziraat Bankası tarafından, küçükbaş ve büyükbaş hayvanları muhafaza etmek görevini ihlal etme suretiyle bankayı zarara uğrattıkları şikayetiyle açtığı dava hakkında bilgi verdi. Daha önce arabulucu tarafından uzlaşma sağlanması amacıyla durdurulan duruşma kaldığı yerden devam etti..


Şirketten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Şirketimiz bağlı ortaklıkları Doğa Tarım Hayvancılık Gıda Paz. San. Tic. A.Ş. ‘nde (“Doğa Tarım”)  ve Batı Tarımsal Yatırımlar A.Ş. (“Batı Tarım”) ile ilgili olarak, T.C. Ziraat Bankası A.Ş. tarafından Doğa Tarım ve Batı Tarım Yönetim Kurulu üyeleri ve Yetkilileri Tan Egeli, Ersoy Çoban ve Uğur Özkan hakkında küçükbaş ve büyükbaş hayvanları muhafaza etmek görevini ihlal  etme suretiyle T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’ni zarara uğrattıkları şikayetiyle dava açıldığınının şirketimize bildirildiği daha önce  Kamuyu Aydınlatma Platformunda açıklanmıştı.

25.12.2019 tarihinde görülen son duruşmada mahkemece 5271 sayılı CMK nın 223/8 md gereğince yargılamanın durdurulmasına, CMK 254/1 md gereğince dosyanın kararın kesinleşmesi ile Çal Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma bürosuna gönderilmesine karar verildiği şirketimize bildirilmiş ve konu şirketimizce kamuoyu ile paylaşılmışdı.

Çal Asliye Ceza Mahkemesi tarafından Uzlaştırma hükümlerinin uygulanması amacıyla yargılamanın durmasına karar verildiği ancak Çal Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosunca taraflar arasında uzlaşma sağlanamamış olduğundan DURMASINA KARAR VERİLMİŞ OLAN YARGILAMANIN KALDIĞI YERDEN AYNEN DEVAMINA, Tarafların daha önce ifadelerinin alınmış olmasından bahisle bu hususta işlem yapılmasına yer olmadığına, ve duruşmanın bu nedenle 16.12.2020 tarihine bırakılmasına karar verildiği şirketimize bildirilmiştir. 

Söz konusu davaya Şirketimiz taraf değildir. 

İlgili yazılar