Kripto para Bitcoin Manşet

Elon Musk Bitcoin tweet’leriyle kripto parayı 56 bin doların üstüne taşıdı

Elon Musk Bitcoin tweet’leriyle yine ralli yaptırdı.

Elon Musk Bitcoin tweet’leriyle yine olay yarattı. Tesla ve SpoceX’in kurucusu Elon Musk’ın geçtiğimiz günlerde Tesla ile yaptığı 1,5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımını savunan paylaşımının ardından Bitcoin 56 bin doların üzerine tırmandı.

Musk Twitter’da, “İtibari para birimi negatif reel faize sahip olduğunda, yalnızca bir aptal başka bir yere bakmaz” dedi Musk, bir S&P 500 şirketinin Bitcoin’e sahip olmasını ‘yeterince maceracı’ ifadesiyle niteledi.

Elon Musk Bitcoin tweet’leriyle kripto parayı yeni rekora taşıdı

Musk’ın Bitcoin ilgisi

Musk, geçen günlerde Twitter profilindeki biyografi kısmına yalnızca “Bitcoin” yazmış, bunun üzerine Bitcoin’e ilgi hızla yükselmişti.

Musk, Clubhouse platformundaki konuşmasında ise, “Bitcoin’in geleneksel finans tarafından geniş kabul görmenin eşiğinde olduğunu düşünüyorum” demiş ve diğer kripto para birimlerine ilişkin güçlü bir fikir sahibi olmadığını vurgulamıştı.

Musk, geçmişte bazı arkadaşlarının kendisini Bitcoin almaya ikna ettiğini ancak “partiye” geç kaldığını de söyledi.

Musk ayrıca son günlerde sert yükselen kripto para birimi Dogecoin’deki gelişmeleri yorumladı ve bu gelişmeleri “açıkça kripto para birimleriyle dalga geçmek için bir şaka olarak yapıldı” diye tanımlamıştı.

İlgili yazılar