Borsa

Eminiş’ten söylentilerle ilgili açıklama

Hissesinde sert yükselişten sonra sert düşüş yaşanan Eminiş’ten açıklama geldi. Şirket, sert hareketleri gerektirecek bir durum olmadığını bildirdi.

Brüt takas ve emir girişi kısıtlaması gelmişti

Eminiş Ambalaj hissesinde 15 Eylül’den itibaren 1 ay süreyle mevcut “Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı”na ilave olarak “Brüt Takas”, “Piyasa Emri ile Piyasadan Limite Emir girişinin kısıtlanması” ve “Emir Toplama Aşamalarında Denge Bilgisi Yayınının Kısıtlanması” tedbirlerinin uygulanmasına karar verilmişti.

Şirketten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bu açıklama, Sermaye Piyasası Kurulu’nun, II-15.1 “Özel Durumlar Tebliği”nin, “Haber ve söylentilerin doğrulanması” başlığını taşıyan 9’uncu maddesi hükümleri kapsamında yapılmaktadır. Olağan faaliyet süreçlerimiz ve 08 Ekim 2020 tarihinde Borsa İstanbul A.Ş.’nin ‘Yatırım Aracı Bazında Tedbir Uygulaması” hakkında yatırımcılarımızdan gelen yoğun talep ve soruları üzerine açıklama ihtiyacı doğmuştur.

Şirketimizin hisse senetleri ile ilgili olarak olağan üstü miktar ve fiyat hareketlerine sebep olacak açıklanmamış bir duyurusu yoktur.

“Spekülatif hareketlerden zarar gelmemesi için”

08.10.2020 tarihinde Borsa İstanbul A.Ş.’nin Kamuyu Aydınlatma Plarformu’ nda yayınladığı ve şirketimizin hissesini de içeren ”Önleyici Tedbir Uygulaması” konulu duyurusu yatırımcılarımızın muhtemel spekülatif hisse hareketlerinden zarar görmesini önleme amacına yönelik tedbirlerdir.

Şirketimiz, tüm ticari faaliyetlerine olağan ve aralıksız olarak devam etmektedir.

İlgili yazılar