Hisse önerileri

Emlak GYO hisse yorum: Ak, Deniz, Vakıf Yatırım ne önerdi?

Emlak GYO hisse yorum: 2020 dördüncü çeyrek bilançosu sonrasında Ak, Deniz, Vakıf Yatırım’ın analizleri…

Emlak GYO hisse yorum ve analizler son bilançoyla yenilendi. Emlak GYO 4Ç20’de 271 milyon TL net kar açıkladı. Piyasa ortalama beklentisi 332 milyon TL’ydi. Ak Yatırım, net karda yaşanan sapmanın nedeninin, beklentilerin altında gelen FAVÖK marjı olduğunu belirtti. FAVÖK marjı yüzde 10,2 olarak gerçekleşti; piyasa ortalama beklentisi yüzde 20’ydi. 

Bu dönemde şirketin cirosu 905 milyon TL’ye ulaştı. Ciroda da beklentiler şaştı. Piyasa ortalama beklentisi 1,593 milyon TL’ydi. 

Emlak GYO’nun net borcu bir önceki çeyreğe göre yüzde 68,1 artarak 2,75 milyar TL’ye çıktı.

Hisse yorumları

Ak Yatırım

“Hisse için 12 aylık hedef fiyatımız 2,70 TL ile “Endeksin Üzerinde Getiri” beklentimizi koruyoruz.”

Deniz Yatırım

“Özellikle İstanbul’da projeleri bulunan şirketin, her ne kadar ön satış miktarının 2021 yılında 2020 yılına göre daha yavaş seyredebileceğini düşünsek de, i) artan konut fiyatları, ii) konut stoğunun belirgin bir şekilde azalmış olması, iii) deprem endişelerinin konut tercihlerinin belirliyor olması ve iv) yılın ikinci yarısı/son çeyreğinden itibaren faizlerin gerileme eğiliminde olabileceği beklentisi ile Emlak Konut GYO’nun BIST-100 hisselerine göre daha belirgin bir hikayesi olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle de AL olan önerimizi devam ettiriyoruz.”

Vakıf Yatırım

“Net aktif değerine göre %52,3 iskontolu işlem gören Emlak Konut GYO, son bir ayda BIST-100’e paralel performans sergiledi. 4Ç’de şirketin operasyonel karlılığının zayıf gerçekleşmesi ve net borcunun bir önceki çeyreğe göre artmasının, hisse performansına olumsuz yansıyacağını değerlendiriyoruz. Emlak Konut GYO için 2,62 TL hedef fiyatımızı ve uzun vadeli TUT önerimizi korurken, kısa vadeli önerimizi Endeksin Üzerinde Getiri’den “Endekse Paralel Getiri’ye revize ediyoruz.”

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar