Gayrimenkul Bilançolar Hisse önerileri Manşet

Emlak Konut bilanço 2021: Kar ikiye katlandı; hedef fiyatlar yenilendi

Emlak Konut bilanço 2021: Emlak Konut’un birinci çeyrek karı geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık olarak iki kat atış göstererek 242 milyon TL oldu.

Emlak Konut GYO’nun net borç pozisyonu ise bir önçceki çeyreğe göre 193 milyon TL genişleyerek 2.95 milyar TL’ye yükseldi.

Arsa stoğu değeri 6.5 milyar TL’ye ulaşırken, kar paylaşımlı projelerin tutarı 4.36 milyar TL, anahtar teslim projelerin tutarı 3.6 milyar TL ve tamamlanmış gayrimenkul stoğunun değerinin ise 1.6 milyar TL’ye ulaştı.

Hisse önerileri

Foreks Haber’e göre Ak Yatırım, #EKGYO HF 2,70 TL’den 2,40 TL’ye düşürdü, tavsiye “endeksin üzerinde getiri”.

Deniz Yatırım, Emlak Konut GYO için 3,00 TL hedef fiyatını ve ‘al’ tavsiyesini korudu.

Halk Yatırım, Emlak Konut GYO için tavsiyesini ‘tut’tan ‘al’a yükseltirken, 2,58 TL hedef fiyatını korudu.

Ekonomy.TV

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar