Enerji Hisse önerileri Manşet

Enerji hisseleri 2021: Renaissance Capital’den Enerjisa için ‘Al’, Aksa için ‘Tut’, Akenerji için ‘Sat’ önerisi

Enerji hisseleri 2021 analizi…

Enerji hisseleri 2021 raporu Renaissance Capital’den geldi.

Renaissance Capital, Borsa İstanbul’da işlem gören enerji şirketleriyle ilgili ilk raporunda Enerjisa için 15.50 fiyat hedefiyle “Al”, Aksa Enerji için 14.6 fiiyat hedefiyle “Tut” ve Akenerji için 1.37 TL fiyat hedefiyle “Sat” önerisinde bulundu.

Enerji hisseleri 2021 öngörüleri… Target price: Hedef fiyat; Current price: Cari fiyat; Upside potential: Yukarı yönlü potansiyel

Raporda 2019 ve 2020 yıllarında bu üç hissenin piyasadan daha yüksek getiriler elde ettiğine dikkat çekildi. Aksa’nın sırasıyla yüzde 42 ve 96, Akenerji’nin yüzde 73 ve 103, Enerjisa’nın ise yüzde 45 ve 69 yükseldiği belirtildi. Oysa aynı dönemde Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi, yüzde 25 ve 29 yükselebildi.

Raporda 2021-2025 arasında Enerjisa’nın ortalama yüzde 12.4 temettü verimi sağlamasının beklendiği belirtildi. Enerjisa’nın hedge edilmemiş döviz borcunun yok denecek kadar az olduğuna dikkat çekildi.

Aksa’nın da güçlü performans sergileyeceği ancak son ralli sonrasında büyüme beklentesinin fiyatlara yansıdığı kaydedildi.

Akenerji’nin ise YEKDEM desteklerinin 2023’te sona erecek olması nedeniyle zarar yazmaya başlayacağı ve mevcut döviz borçların karlılık ve büyüme önünde engel oluşturacağı savunuldu.

Ekonomy.TV Özel

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar