Siyaset Manşet

Erdoğan: Rezervler kurdaki dalgalanmayı önlemek için kullanıldı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, döviz rezervleriyle ilgili, “Kurdaki dalgalanmayı önlemek için kullanıldı.” dedi.

“Bir süredir maruz kaldığımız ekonomik tuzaklarla mücadele ederken salgın bahanesiyle yeni bir finansal dalgalanma oluşturmak isteyenlere elimizdeki tüm araçları kullanarak fırsat vermedik” diyen Erdoğan, AKP grup toplantısında şunları söyledi:

Dövizler mücadelede kullanıldı

“Kılıçdaroğlu’nun sürekli sorup durduğu dövizlerin önemli bir bölümü işte bu mücadelede kullanılmıştır. Bu sayede kuru ve faizi çok yükseklere taşıyarak toplumsal kargaşa peşinde olanların oyunlarını da bozduk. Aynı zamanda salgının yol açtığı sıkıntıları azaltmak için de emekliden ihracatçıya, esnaftan işçiye, çiftçiden sanayiciye kadar herkese yönelik çok ciddi destek paketlerini hayata geçirdik.”

Uluslararası yatırım çevrelerinin ilgisi artıyor

“Bir süredir yavaşlamış olan uluslararası finans ve yatırım çevrelerinin ülkemize ilgisi, giderek artıyor. Kendi yatırımcılarımızı da harekete geçmeye, üretime, ihracata ve istihdama katkıda bulunmaya davete ediyoruz. Milletimizin moralini bozmaya, esnafımızı kışkırtmaya, halkı birbirine düşürmeye çalışanlara fırsat vermeden, bu sıkıntılı süreci nihayete erdirmekte kararlıyız.”

Tarım Kredi Kooperatifi sayısının 180’den süratle 500’e çıkarma talimatı verdiğini belirten Erdoğan, “Tarım Kredi marketleriyle, zincir marketlerin özellikle yüksek fiyatlarla vatandaşı adeta sömürdüğü bir noktada piyasayı bizim balanse etmemiz gerekiyor.” dedi.

İlgili yazılar