İhracat Manşet Siyaset

Erdoğan’dan Fransız ürünlerine ambargo çağrısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan yine Fransa Cumhurbaşkanı Macron’u hedef alarak, “Fransa’nın akli noktada kontrole muhtaç olan liderinin teşvikiyle bu saldırıları yapılmaya başladı. Bu saldırılar bizzat devlet başkanı seviyesinde teşvik edilen bir politika haline gelmiştir” dedi.

Erdoğan, “Buradan sesleniyorum, siz faşistsiniz, siz Nazi’nin zincir halkalarısınız. 2. Dünya Savaşı öncesi Avrupa’daki Musevilere yönelik linç kampanyasının benzerine Müslümanlar maruz kalıyor” diye konuştu.

Irkçı terörizm Avrupa’ya kan, gözyaşı ve iç çatışmadan başka bir şey getirmemiştir, getirmeyecektir” diyen Erdoğan, “Nasıl ki Fransa’da Türk markalı mal satın alınmayın diyorsa ben de şimdi buradan milletime sesleniyorum, sakın Fransız markalarını satın almayın” çağrısında bulundu.

Almanya’nın Berlin kentinde ‘yolsuzluk iddiaları’ gerekçesiyle Mevlana Camii’ne yapılan polis baskınını bir kez daha gündemine alan Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel’e seslenerek, “hani sizde din özgürlüğü vardı. Peki bir sabah namazında nasıl oluyor da 100’e aşkın polis camiye saldırıyor? Bunların tam tersini siz bugüne kadar Türkiye’den duydunuz mu? Hayır. Çünkü bizde gerçek din özgürlüğü var. Ama bunlarda bu yok” ifadelerini kullandı.

İlgili yazılar