Kripto para Ethereum

Ethereum fiyat tahminleri 2021: İlk hedef 2.500 dolar

Ethereum fiyat tahminleri 2021… Boğalar 2.500 doları hedefliyor.

Ethereum fiyat tahminleri: İlk hedef 2.500 dolar…

Analiz / Suat Yalçınkaya

Ethereum fiyatı, yüzde 160’tan fazla arttığı için başarılı bir ilk çeyrek geçirdi. Fiyatı yüzde 100’den fazla yükselen ve toplam piyasa değeri 200 milyar doları aşan Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi. ETH fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.000  dolardan biraz daha düşük olan 1.917  dolardan işlem görüyor.

İlk çeyrek, Ethereum ve diğer dijital para birimleri için nispeten başarılı bir dönemdi. Ethereum ağına olan talep artmaya devam etti. Ethe ağında kurulan Tether ve Wrapped Bitcoin gibi diğer platformlar da yükseldi.

Rekabete dikkat

Bununla birlikte, çeyrekte Ethereum, daha hızlı ve daha ucuz olan platformlarından artan rekabetle de karşı karşıya kaldı. Dikkate değer olanlar arasında Cardano, Polkadot ve Solana var. Aslında, bu altcoinler de nispeten başarılı bir çeyrek geçirdi.

İleriye bakıldığında, ikinci çeyrekte Ethereum fiyatının, ABD tahvil piyasasının ve ABD dolarının performansına tepki göstereceği söylenebilir. Daha güçlü bir ABD doları, muhtemelen daha zayıf bir Ethereum’a yol açacak.

Ethereum fiyat tahmini

Günlük grafik, ETH fiyatının nispeten güçlü bir yükseliş eğiliminde olduğunu gösteriyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.000  doların birkaç puan altında. Ayrıca siyahla gösterilen yükselen kanalın üzerine çıktı. Kısa ve uzun hareketli ortalamaların üzerine yükseldi. Aynı zamanda yükselen bir üçgen desen oluşturuyor gibi görünüyor.

Boğalar 2.500  dolardaki önemli direnç seviyesini hedefledikçe Ethereum fiyatının yükselmeye devam edeceğini söylemek kehanet olmaz. Bu muhtemelen yılın ikinci çeyreğinde gerçekleşecek. 

Ethereum fiyat tahminleri 2021: İlk hedef 2.500 dolar

Ekonomy.TV

İlgili yazılar