Kripto para Manşet

Ethereum fiyatı 2.033 dolarla yeni rekor kırdı

Ethereum fiyatı 2.033 dolara vurduktan sonra 1.900 doların altına indi.

Ethereum fiyatı geri çekilmelerle olsa da yükselişini sürdürüyor. Ether hafta sonu yüzde 6.18 artışla 2.033.08 dolarlık yeni bir rekor kırdı. Daha sonra fiyatı sert gerileyerek 1900 doların altına inen kripto para tepki alımlarıyla 1940 dolar seviyesine geri döndü.

Bu arada kripto paranın piyasa değeri 233.3 milyar dolara ulaştı. Ether yılbaşından bugüne kadar yüzde 172,5 arttı.


Ethereum fiyatı 2 bin doları geçtikten sonra geri çekildi.

Ether’in büyük kardeşi Bitcoin de 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşmıştı.

Neden yükseliyor?

Ether’in yükselişinin arksasında 2 temel neden var: Desantralize finansa (DeFi) ilginin artışı ve Chicago Emtia Borsası’nda (CME) yeni oluşturulan kurumsal Ether piyasası.

Ekonomy.TV

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar