Hazır Giyim ve Tekstil

Fashion Week Istanbul bu yıl internette

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un (MBFWI) tamamen dijital platformlar üzerinden Türkiye Tanıtım Grubu (TTG) desteği ile gerçekleşecek 15. sezonu 12 Ekim tarihinde, T.C. Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur, Istanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gültepe ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Gülle’nin konuşmalarıyla saat 11:45’te başlayacak. Konuşmalar, http://www.mbfwistanbul.com adresinden takip edilebilecek.

İlk dijital MBFWI kapsamında yayınlanacak 30 defilenin yanı sıra her defilenin ardından gerçekleşecek sunuculuğunu Ece Sükan, Rachel Araz Kiresepi, Ceylan Atınç, Aslı Barış ve Asena Sarıbatur’un üstlendiği canlı yayınlar ve Olivia Palermo (IG: 6.4M Takipçi), Leonie Hanne (IG: 2.7M Takipçi), Veronica Ferraro (IG: 1.1M Takipçi), Tamara Kalinic (IG: 898B Takipçi) ve Amy Julliette Lefévre (IG: 244B Takipçi) gibi uluslararası katılımcılarla zenginleşen fashion talk’larla global çapta tüm moda severleri beş gün boyunca ekranları başına kilitleyecek. Canlı yayının diğer konukları arasında ise Nil Karaibrahimgil, Begüm Kütük, Leyla Alaton, Derin Mermerci ve Bora Aksu gibi de isimler bulunuyor.

Season-Free Bir Sezon

12-16 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek MBFWI, tasarımcıların İlkbahar-Yaz 2021 sezonlarının yanı sıra Sonbahar-Kış 2020/21 sezonlarına da yer vererek hem sezon içi koleksiyonları son tüketici ile buluşturan yaratıcı bir season-free platform işlevi görecek, hem de her zaman olduğu gibi sektör profesyonellerinin gelecek sezon tasarımlarını keşfetmelerini sağlayacak. Ayrıca farklı sezonlara yönelik tasarımları aynı koleksiyon çatısı altında sunmak isteyen tasarımcı markaları ve tasarımcıları da ağırlayacak.

İlgili yazılar