Enerji Halka arz Manşet

Galata Wind halka arz sonuçları: 6.7 kat talep geldi

Galata Wind halka arz sonuçları belli oldu: 6,7 kat talep geldi, halk arz edilen hisselerin yüzde 24.4’ü yabancı yatırımcılara satıldı.

Galata Wind halka arz sonuçları: 26.7 milyon lira nominal değerli ek satış olmak üzere sermayenin yüzde 30’u olan 160.4 milyon lira nominal değerli hisse, hisse başı 5.06 liradan halka arz edildi. Halka arz büyüklüğü 811.8 milyon lira oldu.

Garanti Yatırım tarafından pazar gecesi KAP’a yapılan açıklamaya göre halka arzın yüzde 24.4’ü yurtdışı, yüzdde 26.7’si yurtiçi kurumsal yatırımcılara satıldı. Galata Wind halka arzına en yoğun talep yurtiçi kurumsal yatırımcılardan geldi.

Goldman ve Norveç fonu yüzde 5’in üzerinde pay aldı

Halka arz edilen payların yüzde 5’inden fazlasını alan yatırımcılar Goldman Sachs ve Norges Bank Investment Management oldu. Goldman Sachs sermayenin yüzde 1.5’i, Norges Bank ise yüzde 1.8’i kadar hisse aldı.

Payların geri kalanları ise yurtiçi bireysel ve çalışanlardan oluşan yatırımcılara satıldı. Toplam talep 1.1 milyar lira ile halka arz edilen hisselerin 6.7 katı seviyesinde gerçekleşti.

İlgili yazılar