Enerji Halka arz Manşet

Galata Wind neden düşüyor? 5.06’dan halka arz edilmişti; belini doğrultamadı

Galata Wind neden düşüyor? Galata Wind halka arzına 6,7 kat talep gelmiş, halk arz edilen hisselerin yüzde 24.4’ü yabancı yatırımcılara satılmıştı. Şirket az buz değil, halka arzdan 811.8 milyon lira elde etmişti.

Galata Wind neden düşüyor? Galata Wind’in halka arzı 5.06 liradan gerçekleşti. Hisse şu anda 4.82 lira.

Halka arzdan sonraki ilk işlem gününde 1.5 yıl sonra bir ilk yaşanmış ve Galata Wind hisseleri düşüşle açılmıştı. Açılışın ardından yüzde 6 değer kaybı görülen GWIND hisseleri 5,56 lira ile ‘tavan’ olmuştu.

GWIND koduyla işlem görmeye başlayan Galata Wind hisseleri, saat 10:00 itibariyle yüzde 6 düşüşle 4,75 seviyesine indi ve devre kesici devreye girmişti.

Devre kesicinin ardından başlayan işlemlerde Galata Wind hisseleri gelen alımlarla yüzde 10’a yakın prim yaptı ve halka arz fiyatını aştmıştı. Galata Wind o günden beri belini doğrultamadı.

Neden düştü?

Uzmanlar Galata Wind’in ilk gününde yaşanan düşüşün enerji hisselerinin yapısına dair soru işaretlerini artırdığına dikkat çekiyor. Enerji sektörünün genel olarak yüksek borcu ve halka arzdan sağlanan gelirlerin burada kullanılması endişe doğuruyor.

Enerji şirketlerinin büyüme potansiyelinin sınırlı olması da sektör şirketlerine uzun vadeli yatırımın önünde engel oluşturuyor.

Küçük yatırımcı tepkili

Sosyal medyada Galata Wind’deki düşüşe tepki yağdı.

Ekonomy.TV Özel

TIKLAYIN: Galata Wind neden düşüyor? 5.06’dan halka arz edilmişti; belini doğrultamadı

İlgili yazılar