Siyaset Video

Gergerlioğlu gözaltında!

Milletvekilliği düşürülen HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu bu sabah gözaltına alındı. Milletvekilliğinin düşürülmesinden bu yana eylemini sürdürerek Meclis’ten ayrılmayan Gergerlioğlu, bugün sabah saatlerinde gözaltına alındı. İddiaya göre Gergerlioğlu abdest almak üzere grup odasını terk ettiğinde, polis tarafından lavaboda gözaltına alındı. Meclis’ten çıkarılan Gergerlioğlu, sağlık kontrolü için hastaneye sevk edildi.

Daha sonra Kavaklıdere Karakolu’na götürülen Gergerlioğlu ifadesinin alınmasından sonra serbest bırakıldı. Saat 13.00 gibi serbest bırakılan ve  “Nerede kalmıştık?” mesajı paylaşan Gergerlioğlu’nun Ankara’daki Nevruz kutlamasına katılacağı öğrenildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Gergerlioğlu’nun hakkında açılan yeni bir soruşturma kapsamında gözaltına alındığını duyurdu.

İfadesinin alınmasından sonra serbest bırakılan Gergerlioğlu, hukuka aykırı olarak gözaltına alındığı için davacı ve şikayetçi olduğunu kaydetti. MHP lideri Bahçeli dün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla Gergerlioğlu’nun Meclis’ten çıkarılmasını istemişti.

İlgili yazılar