Güncel Startup

Girişimcilik platformu Plug and Play Türkiye’de

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS), dünyanın en büyük açık inovasyon ve girişimcilik platformu Plug and Play’i MESS Teknoloji Merkezi MEXT’te açıyor. Plug and Play’in İstanbul Platformu, girişimci, sanayici ve yatırımcının buluşma merkezi olacak. Yerli girişimciler, çözümlerini MESS üyelerine ve küresel yatırımcılara tanıtarak hızlı gelişme fırsatı yakalayacak. Sanayiciler, ihtiyaçlarına en iyi yanıt veren yenilikçi fikirlerden faydalanarak ihracata ve istihdama katkısını artırabilecek. MESS Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol ve Plug and Play Kurucusu ve CEO’su Saeed Amidi, 14 Ocak saat 14.00’te NTV’nin internet sitesinde işbirliğinin detaylarını anlatacak.

Girişimciler, Türkiye’nin önde  gelen 250 sanayi şirketi olan MESS üyelerine çözümlerini tanıtarak hızla gelişme ve ortaklık kurma imkanı bulabilecekler. Aynı zamanda Plug and Play aracılığıyla küresel yatırımcılarla buluşarak roket hızıyla gelişme imkanına kavuşacak.

İş birliğinin detaylarını MESS Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol ve Plug and Play Kurucusu ve CEOsu Saeed Amidi www.ntv.com.tr’de paylaşacak. Konuşmaların ardından “Kurumsal İnovasyon, Girişimci ve Yatırımcı Dinamikleri” konulu panel yer alacak. Panelde, girişimcilik ekosisteminden küresel ve yerel konuklar yer alacak.

İlgili yazılar