Holdingler Şirket haberleri

Gökhan Eyigün kimdir? Sabancı Holding Strateji ve İş Geliştirme Başkanı oldu

Gökhan Eyigün kimdir? Sabancı Holding‘de Strateji ve İş Geliştirme Bölüm Başkanlığı ile Genel Sekreterlik fonksiyonlarının birleştirilerek “Strateji ve İş Geliştirme Grup Başkanlığı” pozisyonu oluşturuldu. Bu pozisyona 12 Mayıs 2021 tarihinden geçerli olmak üzere halihazırda Genel Sekreterlik görevini yürüten Gökhan Eyigün atandı.

Gökhan Eyigün kimdir?

Gökhan Eyigün, 1998 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünden derece ile mezun oldu. 2002-2004 yılları arasında Rotterdam School of Management’ta MBA programını tamamladı. Ayrıca Harvard Business School’da çeşitli yönetici eğitim programlarına katıldı. Kariyerine Arthur Andersen’da başladı ve ağırlıklı olarak Kurumsal Finansman alanında danışmanlık yaptı. Sonrasında, Price Waterhouse Coopers’da Kurumsal Finansman ve M&A Danışmanlığı bölümünün kurulmasında görev alarak yöneticiliğini üstlendi.

2007 yılında Sabancı Topluluğu’na katılan Eyigün, 2007-2018 yılları arasında Sabancı Holding’de Strateji ve İş Geliştirme bölümünde farklı kademelerde yöneticilik yaptı. Eyigün, Temmuz 2018 itibarıyla Sabancı Holding Genel Sekreterliği ile Exsa, Tursa ve AEO şirketlerinin Genel Müdürlüğü görevlerini ve 2020 yılından bu yana mevcut sorumluluklarına ilave olarak Temsa Motorlu Araçlar İcradan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütüyor.

İlgili yazılar