Gıda Hisse önerileri

Goldman Sachs: Anadolu Efes’te getiri potansiyeli % 38

Amerikan yatırım bankası Goldman Sachs’ın Borsa İstanbul’da önerdiği hisselerle ilgili haberi daha önce Ekonomy.TV’de yayınlamıştık. Yatırım bankası, önerileri arasında yer alan Anadolu Efes’in yüzde 38 getiri potansiyeli bulunduğu yorumu yapıyor.

Goldman Sachs, Efes’in bira gelirlerinin 2021’de yüzde 28 büyümesini bekliyor. Hissenin bu yıl Borsa İstanbul’un performansının yüzde 19 altında kaldığına dikkat çekiyor. Yatırım bankası, şirketin 2021’de 8 milyar TL temettü ödemesini de bekliyor…

Banka, Anadolu Efes’in uluslararası bir şirket haline geldiği ve cirosunun sadece yüzde 30’unu Türkiye’den sağladığına dikkat çekiyor.

Buna karşılık şirketin maliyetlerinin yüzde 75’i TL cinsinden.

Goldman Sachs, marjların normalleşmesini ama maliyet kısıcı önlemlerin etkisiyle tarihsel ortalamaların üstünde seyretmesini bekliyor:

Ekonomy.TV Özel

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar