Hisse önerileri Manşet

Goldman Sachs’ın “Al” listesi: Şok, Tofaş, Ülker, Sabancı, Koç, Efes, THY, Şişe

Amerikan yatırım bankası Goldman Sachs, Borsa İstanbul’la ilgili öneri listesini yeniledi.

Goldman Sachs’ın “Al” önerisinde bulunduğu hisseler şöyle: Şok, Tofaş, Ülker, Sabancı Holding. Koç Holding (Koç içindaha önce “nötral” yorumunda bulunuyordu), Efes, THY, Şişe Cam.

Yukarıdaki grafik: Getiri potansiyeli

Goldman Sachs, 12 aylık hedefinden yüzde 2 aşağı yönlü hareket etme olasılığı gördüğü Ford Otosan’da ise “Sat” tavsiyesinde bulundu.

Yatırım bankası Mavi ve Medical Park’ı ise “Al”dan “Nötral”a indirdi.

Goldman Sachs’ın raporunda hisselerin getiri potansiyelini özetleyen şu tablo yer aldı:

Türk borsasının 2018’den bu yana dolar bazında yüzde 44 gerilediğine dikkat çeken Goldman Sachs, aynı dönemde diğer gelişmekte olan ülke borsalarının yüzde 22 değer yitirdiğini vurguladı.

Yatırım bankası, Borsa İstanbul’un 5 yıllık ortalamasının yüzde 15, gelişmekte olan ülke borsaları ortalamasının da yüzde 40 altında işlem gördüğünü belirtti. Raporda, “Bu seviye cazip bir giriş noktası olabilir” denildi.

Raporda BİST’te yabancı payının tarihi diplere indiği, fakat Kasım’dan itibaren fon akışının yeniden başladığına da dikkat çekildi.

Ekonomy.TV Özel

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar