Hisse önerileri Telekom

Goldman Sachs’tan Turkcell için “Al” tavsiyesi ve fiyat tahmini

Uluslararası yatırım bankası Goldman Sachs, üçüncü çeyrek bilançosu sonrasında Turkcell’le ilgili yayınladığı raporda, şirket dair öngörülerini yukarı yönlü revize etti. Turkcell’in üçüncü çeyrek sonuçlarının Goldman Sachs’ın öngörülerini gelirde yüzde 3, FAVÖK’te yüzde 7, net kârda ise yüzde 13 yendiğini belirten yatırım bankası, 2020-2024 gelir tahminini yüzde 1, FAVÖK tahminini yüzde 3, net kâr tahminini ise yüzde 6 artırdığını duyurdu.

Goldman Sachs, Turkcell için “Al” verdi ve 12 aylık 21.30 TL fiyat tahmini yaptı. Bu yüzde 38.5’lik yukarı yönlü fiyat potansiyeline işaret ediyor.

Ekonomy.TV Özel

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar