Altın Finans Manşet Şirket haberleri

Gübretaş Ziraat Bankası ile altın madeni için işbirliği yaptı: 135 milyon dolar kredi limiti

Gübretaş Ziraat Bankası işbirliği hakkında açıklamalar geldi…

Gübretaş Ziraat Bankası ile altın madeni için işbirliği yaptı: 135 milyon dolar kredi limiti…

Gübretaş ile Ziraat Bankası, Söğüt Altın Madeni Projesi’nde iş birliğine gitti. Gübretaş Maden Yatırımları Yönetim Kurulu Başkanı Poyraz, “Finansman ihtiyacını Ziraat öncülüğünde temin edeceğiz” derken, Ziraat Bankası Genel Müdürü Çakar, “Projenin tamamında yer almak üzere planlamalarımızı yaptık” ifadelerine yer verdi.

Fahrettin Poyraz, Söğüt Altın Madeni özelinde Ziraat Bankası ile sürdürülen iş birliğini daha ileriye taşıma noktasında bir protokol imzaladıklarını söyledi.Poyraz, “Bu sene kullanılmak üzere 135 milyon dolarlık bir limit tahsisi olmuştu. İnşallah biz diğer tüm faaliyetlerimizde olduğu gibi bundan sonraki dönemde de Söğüt Altın Madeni Sahası’nın işletilmesi, yatırımların yapılması noktasında finansman ihtiyacını Ziraat Bankası öncülüğünde temin etmek için iş birliğine girmiş olacağız” dedi.

“Yıllık yaklaşık 6-7 ton altın üretmeyi planlıyoruz”

Poyraz, söz konusu altın madeninde 450 milyon dolarlık yatırım öngördükleri bilgisini vererek, “Akbaştepe ve Korudanlık olarak iki ayrı cevher sahasındaki çalışma alanlarında, inşallah hızlı bir şekilde süreçleri tamamlayıp üretime geçtikten sonra, yıllık yaklaşık 6-7 ton civarında altın üretmeyi planlıyoruz. Şu anki rakamlarla konuştuğumuzda, Türkiye’de üretilen yıllık toplam altın miktarının yaklaşık yüzde 15’i civarında bir üretim miktarından bahsediyoruz” diye konuştu.

İlgili yazılar