Borsa Manşet

Hakan Atilla Biden yüzünden mi istifa etti? Yeni iddia…

Hakan Atilla Biden yüzünden mi görevinden ayrılıyor? Odatv’nin istifa ile ilgili iç anlaşmazlığa işaret eden kulisinden sonra bu sefer T24’ten ABD ilişkilere vurgu yapan yeni bir kulis geldi

Hakan Atilla Biden yüzünden mi istifa etti? T24’ün haberine göre Hakan Atilla’nın konumunun Biden yönetimi ile ilişkilerde sorun yaratabileceğine ilişkin söylentilerin artması üzerine yapılan planın istifada etkili olduğu iddiası konuşuluyor.

ABD’de görülen Halkbank davasında 32 ay hapis cezasıyla hüküm giyen Hakan Atilla’nın konumunun Biden yönetimi ile ilişkilerde sorun yaratabileceğine ilişkin söylentilerin artması üzerine yapılan planın istifada etkili olduğu iddiası gündeme geldi. 

Kulislerde dile getirilen iddiaya göre, Atilla’nın görevden alınarak, yerine Yiğit Bulut veya başka bir ismin getirileceği söylentileri yaygınlaşınca, Hakan Atilla, Ankara’daki bir yetkiliye ‘izne çıkmak istediğini, dönüşte de uygun görülürse istifa edeceğini’ söyledi. Atilla “İstifa tek taraflı bir işlemdir, izin istemen gerekmez, istifa dilekçeni verdiğinde işleme koyarız” yönünde yanıt alınca istifa mektubunu sekreterine bırakarak görevinden ayrıldı.

İlgili yazılar