Borsa

Hakan Atilla Erişah Arıcan nedeniyle mi istifa ediyor?

Hakan Atilla Erişah Arıcan ile anlaşmazlık nedeniyle mi istifa ediyor? Odatv’nin ilginç haberi…

Hakan Atilla Erişah Arıcan nedeniyle mi istifa ediyor? Odatv, Borsa İstanbul Başkanı Hakan Atilla’nın istifa edeceği yönündeki haberlerin arkasında, Borsa yönetimine AKP kökenli isimlerin bazı taleplerine direnmesinin bulunduğunu yazdı.

Haberde, Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erişah Arıcan’ın Hakan Atilla’ya personel alımı, mevcut personelin iş durumları konusunda talepte bulunduğu ve işi ileri götürerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şikayet ettiğinin konuşulduğu belirtildi. Odatv’ye göre Atilla sıkıntıyı aşmak için devlet teamüllerine uygun şekilde Maliye ve Hazine Bakanı Lütfü Elvan il temasa geçti. “Ben bu şekilde çalışamam” diyen Atilla’ya Bakan Lütfi Elvan “Haklısın” dedi.

Aynı zamanda Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Başkan Vekili olan Prof. Dr. Erişah Arıcan, Berat Albayrak’ın doktora tezinin hocası olarak biliniyor.

Ne olmuştu?

ABD’de Halkbank davası sebebiyle 28 ay hapis yattıktan sonra Türkiye’ye döndüğünde Borsa İstanbul Genel Müdürlüğü’ne getirilen Hakan Atilla’nın bu ay sonunda görevinden ayrılacağı iddia edilmişti. Hakan Atilla “İzne ayrıldım. İzin kararı şahsıma ait, dava veya başka konularla alakası yok” demişti. 

Hakan Atilla Erişah Arıcan nedeniyle mi istifa ediyor?

.

İlgili yazılar