Hisse önerileri

Halk Yatırım’ın beğendiği hisseler

Halk Yatırım Araştırma Direktörü Banu Kıvcı Tokalı, 2021 beklentilerini ve model portföylerinde yer alan hisseleri Dünya’ya açıkladı:

“İçeride de ‘yeni dengelenmenin’, güçlenme işaretleriyle başladığımız 2021 yılında; ekonomik dengelerle uyumlu politika yaklaşımı sayesinde, BIST’in gelişen piyasalar arasında pozitif ayrışan borsalardan biri olmasını bekliyoruz.

Ekonomik aktivitede iyileşme ve reel kurun tarihi düşük seviyeleri görmüş olması gibi unsurlar da destekleyici olacaktır. BIST100 endeksi için 12 aylık hedef seviyemiz 1.725’tir.

Model portföyümüzü oluştururken; küresel düşük faiz ortamıyla birlikte, içeride ekonomik dengelenme ve fiyat istikrarını sağlama kararlılığına ek olarak banka-sanayi rasyosunda gelinen düşük seviyeleri dikkatle takip ediyoruz. Bu çerçevede, bankacılık endeksinin sanayi endeksinden pozitif ayrışacağını, bankacılığın yanı sıra petrol-petrokimya, telekom, gıda perakendeciliği, demir-çelik, cam ve otomotiv sektörlerinin de öne çıkacağını düşünüyoruz.

Model Portföyümüzde yer alan hisseler ise; GARAN, YKBNK, TUPRS, PETKM, TCELL, MGROS, EREGL, SISE ve TOASO’dur.”

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar