Halka arz

Halka arzı gündemdeki şirketler: Limak, Metro Turizm, Selva Gıda

LİMAK YATIRIM HOLDİNG

Limak yetkilileri daha önce halka arzın gündemde olduğunu belirtmişti. Hazırlıkların sürdüğü ve uygun koşulların oluşmasının beklendiği ifade ediliyor…

METRO TURİZM

Metro Ticari ve Mali Yatırımlar Holding, Metro Turizm’in halka arzı için 14 Haziran’da yönetim kurulu kararı almıştı.

NATURELGAZ

Global Yatırım Holding’in enerji şirketi Naturelgaz, esas sözleşmesinde halka arza yönelik değişiklik yapmak için 2019 Ocak’ta SPK’ya başvurdu. Holding patronu Mehmet Kutman geçen yaz, halka arzı piyasalar da elverirse eylül ayında tamamlamayı planladıklarını açıklamıştı ama daha sonra ses seda çıkmadı…

SELVA GIDA

İttifak Holding’in en büyük iştiraklerinden birisi olan Selva Gıda Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) 22 Ekim’de halka arz onayı verdi. Hazırlıklar sürüyor.

ŞEKER GYO

Şekerbank, Şeker GYO’nun halka arz başvurusunu, 2020’de yapmıştı. Ardından başvurunun şirketin 30 Haziran 2020 tarihli finansal tablolarıyla yeniden yapılmasına ilişkin talebin SPK kararıyla uygun görüldüğü bildirildi.

ZORLU YENİLENEBİLİR ENERJİ

Zorlu Grubu, Zorlu Doğal, Zorlu Jeotermal ve Rotor şirketleri altında yer alan hidroelektrik, jeotermal ve rüzgâr yatırımlarının Zorlu Yenilenebilir Enerji olarak, tek bir şirket altında birleştirileceğini açıkladı. Kuruluşuyla ilgili gerekli onayların alındığı Zorlu Yenilenebilir Enerji’nin halka arzının 2021’in ilk yarısında tamamlanması öngörülüyor.

OMEGA ELEKTRİK PANO

Omega’nın adı da halka hazırlananlar arasında zikrediliyor.

İlgili yazılar