Finans Hisse önerileri Manşet

Halkbank bilançosu sonrasında hisse hedef fiyatında revizyon…

Halkbank’ın net kârı üçüncü çeyrekte bir önceki çeyreğe göre yüzde 67 azalarak 315 milyon TL oldu. Ortalama piyasa beklentisi 347 milyon TL’ydi. Bankanın dokuz aylık dönemde net kârı önceki yıla göre yüzde 126 artarak 2,1 milyar TL’ye çıktı.

Özkaynak kârlılığı yüzde 7,5 seviyesinde kaldı. Ak Yatırım, kârlılığın düşük kalmasının Halkbank’ın üçüncü çeyrekte 3 milyar TL kur farkı ve Hazine zararı açıklamasından kaynaklandığını belirtti. 

Hisse Önerileri

Ak Yatırım

“Yorum: 3Ç20 sonucunun ardından banka için 2020 tahminimizi yüzde 14 ve 2021 tahminimizi yüzde 33 oranında azaltarak 3,0 milyar TL düzeyine indirdik. 2021 için yaptığımız muhafazakar tahmin karşılık giderlerinde olası artış ve net faiz marjında olası daralma öngörülerimizi yansıtıyor. Hisse için 12 aylık fiyat hedefi 6,50 TL düzeyinde bulunuyor. Hissede ‘Nötr’ görüşümüzü koruyoruz.”

Şeker Yatırım

“3Ç20 finansal sonuçlarının açıklanmasının ardından hisse üzerinde önemli bir etki beklemiyoruz. Hisse için 21yüzde  sermaye maliyeti ve 8yüzde  uzun vadeli büyüme oranlarını kullanarak hesapladığımız ve 6,97 TL olan hedef fiyatımızı 2020-22 kar beklentilerimizde yaptığımız revizyonlar sonrası 6,20 TL’ye indiriyoruz. Yeni hedef fiyatımızın yüzde 15 artış potansiyeli bulunmaktadır. Hisse için “TUT” tavsiyemizi koruyoruz. Hisse 2020T 4,3x F/K (Benzerlerine göre yüzde 8 iskontolu) ve 0,3x F/DD çarpanlarıyla ve yüzde 8,3 ortalama özkaynak getirisiyle işlem görmektedir.”

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar