Medya

Hande Sarıoğlu kimdir? Kovulma iddiası için ne dedi? (1)

Hande Sarıoğlu kimdir sorusu dans videosu internete düşene kadar pek merak edilmiyordu. Ama sonra..

Hande Sarıoğlu kimdir? Habertürk‘ten ayrılması sonrasında en çok merak edilen sorulardan biri… Medyaradar’da yer alan habere göre sosyal medya hesabından dans ettiği anları paylaştığı için işine son verildiği iddia edilen spiker Hande Sarıoğlu olayın perde arkasını anlattı.

Karabay’a konuştu

ODA TV’den Furkan Karabay‘a konuşan Sarıoğlu, Habertürk yönetiminin kendisini geçmişte de sosyal medya paylaşımları üzerine uyardığını söyledi. “Renkli bir kişiliğe sahip olduğunu fakat kanalın görüşüne de saygı duyduğunu” belirten Sarıoğlu, Habertürk’teki görevinden kendi isteğiyle ayrıldığını söyledi.

Hande Sarıoğlu kimdir sorusu bir anda en çok merak edilenler arasına girdi

Sarıoğlu, şöyle konuştu:

“Karşılıklı aldığımız bir karar. Haber kanalının ciddiyeti, bir ağırlığı vardır. Fakat ben de kendi karakterimden vazgeçemiyorum. Ben renkli bir kişiliğim. Daha önce de kanal yönetimi beni uyarmıştı. ‘Daha dikkatli olmalısınız’ denildi.

Renkli kişilik vurgusu

Ben de renkli kişiliğimden vazgeçemeyeceğimi söyledim ve karşılıklı anlaşarak istifamı verdim. Kanalımı çok seviyorum, beni hiçbir şekilde mağdur etmedi. Ben ne yaptığımın, paylaşımlarımın farkındayım. Dans gösterim de renkliydi, bunun farkındayım. Ancak dans ettim diye de tu kaka değilim.”

Hande Sarıoğlu kimdir?

Başarılı ekran yüzü Sarıoğlu, 19 Eylül 1988 tarihinde Düzce‘de dünyaya geldi. İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim gördü. Halid Ziya Uşaklıgil‘in aynı adlı eserinden uyarlanan ve başrollerinde Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ, Selçuk Yöntem, Hazal Kaya, Nebahat Çehre, Zerrin Tekindor, Nur Fettahoğlu‘nun oynadığı “Aşk-ı Memnu” dizisinde konuk oyuncu olarak bulundu. 2010 yılında Star TV’de Mehmet Ali Erbil’in sunduğu Çarkıfelek programında yer aldı. 2011 yılında “Pasaport” Adlı yarışma programını Ümit Erdim ile birlikte sundu.

Fox TV dönemi

Ardından Fox TV’de “Kaç Para Kaç” programını çekti. 2016 yılında da TV8’de başlayan, sunuculuğunu yaptığı “Böyle Çok Daha Güzelsin” adlı programda Alp Kavasoğlu ve Sema Çelebi birlikte jüri üyeliği yaptı. 2017 Ağustos ayından itibaren Tivibu Spor‘da görev alan Sarıoğlu, 13 Mayıs 2019’dan itibaren Habertürk ekranlarında izleyenlerin karşısına çıkıyor. Galatasaraylı olan sunucu, başak burcu ve 1.72 boyundadır.

Sunuculuğa ne zaman başladı?

2011’de Pasaport adındaki yarışma programında Ümit Erdim ile birlikte sunuculuk yaptı. Daha sonra FOX’ta Kaç Para Kaç programının sunuculuğunu yaptı. Şubat 2016’da TV8 kanalında başlayan Böyle Çok Daha Güzelsin programında Alp Kavasoğlu ve Sema Çelebi ile birlikte jüri üyesi olarak yer aldı. 2017’nin ağustos ayından itibaren Tivibu Spor‘da çalışmaya başlayan Sarıoğlu, 13 Mayıs 2019 tarihinden itibaren Habertürk’te çalışmaya başladı. Emin Çağlar ve Fatih Altaylı’nın yorumculuk yaptığı Spor Saati programını sundu. 2 Aralık 2019’daki programda Altaylı ile tartıştıktan sonra programın sunuculuğunu bıraktı.

İlgili yazılar