Hisse önerileri

HSBC hisse önerileri: Mavi için 70 TL hedef fiyat

HSBC hisse önerileri son bilançolar ışığında yenileniyor.

HSBC hisse önerileri: Bankanın araştırma birimi Mavi için 70 TL hedef fiyat belirledi.

HSBC’nin araştırma birimi hisseleri borsada işlem gören hazır giyim şirketi Mavi ile ilgili analizinde 70 TL hedef fiyatla “Al” verdi. HSBC daha önce 65 TL hedef fiyat öngörüsünde bulunuyordu. Yeni hedef fiyat hissede yüzde 26.9 potansiyele karşılık geliyor.

HSBC hisse önerileri: Mavi için 70 TL hedef fiyat

Raporda güçlü stok yönetimi ve esnek tedarik zinciri modelinin Mavi‘nin karlılığa dönmesine katkı sağladığı belirtildi. Ekonomide pandemi sonrası gerçekleşen kademeli açılma ve e-ticaretteki güçlü büyümenin de şirket için önemli destekler olduğu belirtildi. Pandemi önlemlerinin gevşetilmesi sonrasında mart ayının ilk iki haftasında alınan sonuçların umut verdiğinin altı çizildi.

Mavi‘nin düşük borcunun da yatırım gereksinimleri konusunda destek sağlayacağına dikkat çekildi.

Şirket şönetiminin dijitalleşmeyi odağına aldığı ve online kanallara yönelimin hızlandığı vurgulandı.

Ekonomy.TV Özel

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar