Hisse önerileri Manşet

HSBC hisse tavsiyesi 2021: BİM, Erdemir, İş, Koç, Sabancı

HSBC hisse tavsiyesi raporundan detaylar…

HSBC hisse tavsiyesi analizini yeniledi. Uluslararası yatırım kuruluşları Merkez Bankası’nda gerçekleşen başkan değişikliğinin piyasada yol açtığı deprem sonrasında hisse analizlerini ve önerilerini güncelliyor. Goldman Sachs’ın güncel analizini daha önce Ekonomy.TV’de aktarmıştık. HSBC’nin küresel araştırma birimi de yeni bir raporla Borsa İstanbul için hisse önerilerini güncelledi.

Raporda HSBC‘nin daha önce Türkiye için verdiği “Ağırlığını artır” önerisinden 9 Mart tarihli raporla vazgeçtiği hatırlatıldı ve Merkez Bankası çalkantısı sonrasında bir değişikliğe gidilmeyeceği belirtildi.

HSBC, Borsa İstanbul’dan 5 hisseyi tercih ettiğini açıkladı ve şöyle dedi:

BİM: Organik büyüme modeliyle Türkiye’deki en defansif hisselerden biri.

Erdemir: Çelik fiyatlarındaki artıştan destek alan güçlü büyüme geliyor.

İş Bankası: Şu anda borsadaki iştiraklerine oranla tarihin en iskontolu seviyesinden işlem görüyor.

Koç Holding: Türkiye’de pozisyon almanın ucuz yolu. Kur oynaklığına karşı iyi savunması var.

Sabancı Holding: Foreks riski hem iştirak hem grup seviyesinde iyi yönetiliyor.

HSBC hisse tavsiyesi 2021

Buy: Al; Mkt Cap: Piyasa değeri; Latest Price: Son Fiyat; Target Price: Hedef fiyat

Ekonomy.TV Özel

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar