Borsa Finans Güncel Hisse önerileri

HSBC’den banka hisseleri için yeni hedef öngörüsü

HSBC’nin küresel araştırma birimi (Global Research), Türkiye’deki bankalarla ilgili bir rapor yayınladı. HSBC, faizlerdeki yükselişe bağlı olarak bankaların 2020 ve 2021 yılı gelirlerine ilişkin öngörülerini ve hisselerle ilgili fiyat hedeflerini revize etti. Raporda, bankaların gelirlerinin bu yıl yüzde 3, gelecek yıl ise yüzde 32 yükseleceği öngörüldü.

HSBC, Akbank, Garanti, Yapı Kredi, İş Bankası için “Al” tavsiyesini korudu, kamu bankaları Halkbank ve Vakıfbank için “Tut” dedi.

Yukarıdaki tabloda “Target Price”, hedef fiyatı gösteriyor. “Old”, HSBC’nin eski tahminini, “New” ise yeni hisse fiyat tahminini… En son sütundaki yüzde oranlar ise fiyat öngörüsünün şu andaki seviyeye göre ne kadarlık getiri potansiyeli içerdiğini…

UYARI Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar