Demir Çelik Hisse önerileri Manşet

HSBC’den Ereğli ve Kardemir için yeni hedef fiyatlarla ‘Al’ tavsiyesi

HSBC’nin araştırma birimi, bir raporla borsadaki demir-çelik şirketlerini analiz etti ve hisseler için yeni hedef fiyatlar belirledi.

Banka, çelik fiyatlarındakiarındaki dikkat çekerek bunun, 2020’nin dördüncü çeyreğinden başlayarak karlılığı artırdığını ve güçlü nakit akışı yarattığını belirtti.

Küresel çelik fiyatları Eylül’den bu yana yüzde 40 arttı.

HSBC, Ereğli için fiyat hedefini 17 liradan 19.5 liraya yükseltti ve “Al” önerisinde bulundu. Raporda Ereğli hissesinde son aylarda bir ralli yaşandığı belirtildi ve fakat şirket değeri / FAVÖK rasyosunun 3.5 gibi düşük bir çarpanda kalmaya devam ettiği belirtildi.

Kardemir için de fiyat hedefi 6.8 TL’den 8.8 TL’ye yükseltildi ve “Al” verildi. Kardemir’in şirket değeri / FAVÖK rasyosu 2.2 çarpanda.

Current price: Güncel fiyat (6 Ocak), TP (Target Price): Hedef fiyat

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar