Finans Hisse önerileri Manşet

HSBC’den Garanti, Akbank, İş Bankası ve Yapı Kredi için yeni hedef fiyatlar

HSBC’nin araştırma birimi Türk bankalarıyla ilgili raporunda, bilançoların önce bozulacağını, 2021’in ikinci yarısından itibaren toparlanacağını belirtti.

Borsadaki bankacılık hisselerinde son 3 ayda yaşanan yüzde 40 yükseliş nedeniyle “seçici” bir pozisyona geçtiklerini kaydeden HSBC analistleri, Garanti ve Akbank için “Al”, İş Bankası ve Yapı Kredi için “Tut” önerisinde bulundu.

HSBC’nin banka hisseleri için hedef fiyat öngörüleri ise şöyle:

Current price: Güncel fiyat; TP (Target price): Hedef fiyat

HSBC, Türk bankalarının rasyolarının, gelişmekte olan ülke bankalarına göre ucuz kaldığını da belirtti:

HSBC, Akbank’ta karlılığın (ROE-Hisse başına getiri) ikinci yarıda yüzde 14.5’e tırmanacağı öngörüsünde bulundu.

Garanti’de ise hisse başına getirinin ikinci yarısında yüzde 16’ya tırmanacağı öngörüldü.

HSBC’ye göre bankaların karlılığının ikinci yarıda artacak olmasının sebebi, Merkez Bankası’nın uyguladığı sıkı para politikası sonrasında enflasyonun düşüş eğilimine girecek olması. Aynı zamanda TL’deki oynaklığın azalması ve dolarizasyonda azalma beklentisi.

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar