Havacılık Hisse önerileri

HSBC’den THY, Pegasus, TAV için yeni fiyat hedefleri ve “Tut”, “Tut”, “Al” tavsiyesi

HSBC’nin araştırma birimi, gelişmekte olan Avrupa ülkelerinin havayolu hisseleriyle ilgili analizinde THY, Pegasus ve TAV’la ilgili hedef fiyatlarını yeniledi.

22 Ocak tarihli raporda, 2021’in pandemiyle ilgili yeni önlemlerle başlamış olsa da yılın ikinci yarısında havayolu şirketlerinin yolcu trafiğinde artış konusunda iyimser olunduğu belirtildi. HSBC, geçen yaz yaşananların seyahat etme arzusunun güçlü olduğunu gösterdiğini kaydetti.

Raporda TAV için 28.50 fiyat hedefiyle “Al” önerisinde bulunuldu. Daha önceki öneri “Tut”tu.

Pegasus için fiyat hedefi 77.2’den 85 TL’ye çıkarıldı fakat getiri potansiyeli büyük oranda fiyatlandığı gerekçesiyle öneri “Al”tan “Tut”a çekildi.

THY için fiyat hedefi 14.30’a yükseltildi ve öneri “Tut”ta bırakıldı,

Ekonomy.TV

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar