Borsa Holdingler

HSBC’nin Koç için hedef fiyatı 18.60

HSBC’nin araştırma birimi, Koç Holding’le ilgili bir rapor yayınladı. Raporda Koç Holding’in toplam cirosunun yarısının döviz veya dövize bağlı olduğu belirtilerek, bu durumun ekonomik çalkantıda güçlü koruma sağladığını vurguladı. Haziran sonunda Holding’in 1.7 milyar dolar tutarında nakitinin bulunduğunu kaydeden HSBC, bunun önemli bölümünün döviz olduğunu ifade etti.

Pandemiye rağmen Koç şirketlerinin otomotiv ve beyaz eşya sektörlerinde beklentilerin üzerinde performans gösterdiği belirtilen raporda, Tüpraş’ın ise diğer şirketlere göre daha yavaş bir toparlanma sürecinde olduğu yorumu yapıldı.

Koç Holding hissesinin yüzde 30 iskontolu işlem gördüğü yorumunu yapan HSBC, tarihsel verilerin bu marjın kapanacağına işaret ettiğini belirtti.

Raporda Koç için hedef fiyat 18.60 olarak belirtildi ve “Al” verildi.

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar