Finans Manşet

İş Bankası’nın yeni genel müdürü Hakan Aran kimdir?

İş Bankası’nda görevden ayrılan Adnan Bali’nin yerine genel müdürlüğe Hakan Aran’ın atanacağı öğrenildi.

Hakan Aran kimdir?

1968 yılında Antakya’da doğan Hakan Aran, 1990 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden mezun olmuş, 2000 – 2001 yılları arasında Başkent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İşletme yüksek lisans programını tamamlamıştır. Halen İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Bankacılık Doktorası yapmakta olan Aran, evli ve üç çocuk babasıdır. 1990 yılında İş Bankası’nda Yazılım Uzmanı olarak göreve başlayan Aran, 2005 yılında Yazılım Geliştirme Bölüm Müdürü olmuş, 2008 yılında Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır. Operasyonlardan, Dijital Bankacılıktan ve teknolojiden sorumlu olarak Banka’nın önemli dönüşüm programlarında görev alan Aran, İş Bankası Rusya YK Başkanlığı, Anadolu Sigorta YK Başkan Vekilliği, Türk Telekom YK üyeliği görevlerinde bulunmuş, halen SoftTech, LiveWell, GullsEye şirketlerinin YK Başkanı, Munzam Sandık Vakfı YK üyesi ve İş Bankası’nda teknolojiden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Adnan Bali kimdir?

Adnan Bali, 1962 yılında Gaziantep’in İslahiye ilçesinde doğdu. Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünde tamamlayan Adnan Bali, 1986 yılında Türkiye İş Bankası’nda Teftiş Kurulu Başkanlığında Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı.

1994 yılına kadar bu görevine devam eden Adnan Bali, Daha sonra yine Türkiye İş Bankası’nda çeşitli pozisyonlarda müdürlük ve müdür yardımcılığı yaptı.

2006 yılında genel müdür yardımcılığı yapan Adnan Bali, bu görevde beş yıl kaldıktan sonra, 2011’de Ersin Özince’nin yerine Genel Müdür olarak atandı.

Türkiye Şişe Cam Fabrikaları A.Ş. ve Türkiye İş Bankası A.Ş. Mensupları Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı olan Adnan Bali, aynı zamanda Türkiye Bankalar Birliği ve Vehbi Koç Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, Institute of International Finance (IIF), Institut International D’Etudes Bancaire (IIEB) Üysi, Darüşşafaka Cemiyeti’nin ise Yüksek Danışma Kurulu Üyesidir.

Evli ve 3 çocuk babası olan Adnan Bali, İngilizce bilmektedir.

İlgili yazılar