Göstergeler Manşet Siyaset

İYİ Partili Dikbayır: Halkın enflasyonu yüzde 2.3 değil yüzde 6.7

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır, eşi ile birlikte milletin enflasyonunu ölçmek için yeniden çarşı pazara çıktı. Dikbayır ailesi ekim ayı sonunda market ve pazar alışverişine 523 TL öderken, kasım ayında bu tutar 558 TL’ye yükseldi.

Sözcü’nün haberine göre İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır, eşi Nigar Dikbayır ile birlikte milletin enflasyonunu ölçmek için yeniden çarşı pazara çıktı. Her ayın son günü, pazar ve market alışverişi yapan Dikbayır ailesi, 1 aylık süreçte artan fiyatları takip ediyor. 4 kişilik bir ailenin bir haftalık ihtiyaçlarını listeleyen ve aynı market ve pazardan aynı ürünleri, aynı oranda alarak kıyaslama yapan Dikbayır, “Milletimizin tek gündemi geçim sıkıntısı. TÜİK’e göre kasım ayı enflasyonu yüzde 2.30 ama milletin enflasyonu yüzde 6.7’ye çıktı” dedi.

Dikbayır ailesi ekim ayı sonunda market ve pazar alışverişine 523 TL öderken, kasım ayında bu tutar 558 TL’ye yükseldi. Dikbayır, elindeki listeye göre bebek maması almak için standa yaklaştığında “İnanılır gibi değil. Geçen ay bebek maması 59.90’dı, bu ay 69.90 olmuş. Arada 10 lira fark var” diyerek şaşkınlık yaşadı.

İlgili yazılar