Hisse önerileri Manşet

J.P.Morgan, Garanti, Yapı Kredi, Koç Holding, Sabancı Holding, Arçelik, Coca Cola İçecek, Anadolu Efes ve Migros hisselerini önerdi

Amerikan yatırım bankası J.P.Morgan, “Türkiye: Bir hisse rallisi için nasıl pozisyonlanmalıyız?” başlıklı raporunda tercih sırasıyla Garanti, Yapı Kredi, Koç Holding, Sabancı Holding, Arçelik, Coca Cola İçecek, Anadolu Efes ve Migros hisselerini önerdi.

Tabloyu okumak için:
Mcap: Piyasa değeri
Daily Volume: Günlük işlem hacmi
PT (End 21): Hedef fiyat (2021 sonu)
Upside: Yukarı yönlü potansiyel (%)
21 E PE: 2021 tahmini F/K oranı
Div Yield (20E): 2020 tahmini temettü getirisi

J.P.Morgan banka hisselerinde son dönemde gerçekleşen yüzde 40’lık yükselişin yatırımcıları ürkütmemesi gerektiği, yukarı yönlü yüzde 90’lık yükseliş potansiyeli bulunduğunu da savundu:

Yatırım bankası buna gerekçe olarak banka hisselerinin dolar bazında yüzde 30 aşağıda ve gelişmekte olan bölge ülkeleri bankalarının hisse fiyatlarından da yüzde 10 daha ucuz olmasını gösterdi.

Ekonomy.TV

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar