Gıda Şirket haberleri

J.P.Morgan’dan Anadolu Efes için 31.70 fiyat hedefiyle “Ağırlığı artır” tavsiyesi

Amerikan yatırım bankası J.P.Morgan, “Türkiye: Bir hisse rallisi için nasıl pozisyonlanmalıyız?” başlıklı raporunda tercih sırasıyla Garanti, Yapı Kredi, Koç Holding, Sabancı Holding, Arçelik, Coca Cola İçecek, Anadolu Efes ve Migros hisselerini önerdiğini, Ekonomy.TV’de daha önce yazmıştık.

J.P.Morgan, Anadolu Efes’le ilgili daha önce “Nötr” tavsiyesinde bulunmuştu.

Raporda yer alan detaylı incelemede şirketin satışlarının yüzde 25’ini Türkiye’de, yüzde 5-10’unu Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerinde ve yüzde 3’ünü Rusya’da yaptığına dikkat çekildi. Rusya’daki satışların dibe vurduktan sonra toparlanma eğiliminde olduğunu vurguladı.

J.P.Morgan, Anadolu Efes’le ilgili finansal öngörülerini şöyle verdi:

Revenue: Satış geliri

Gross Margin: Toplam marj

EBIDTA margin: FAVÖK marjı

Net income: Net kar

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar