Beyaz eşya Hisse önerileri

J.P.Morgan’dan Arçelik için 34.50 fiyat hedefiyle “Ağırlığını artır” önerisi

Amerikan yatırım bankası J.P.Morgan, “Türkiye: Bir hisse rallisi için nasıl pozisyonlanmalıyız?” başlıklı raporunda tercih sırasıyla Garanti, Yapı Kredi, Koç Holding, Sabancı Holding, Arçelik, Coca Cola İçecek, Anadolu Efes ve Migros hisselerini önerdiğini, Ekonomy.TV’de daha önce yazmıştık.

J.P.Morgan, raporda ihracat odaklı şirketlerin, kamu bankalarının Haziran’da başlattığı indirimli faizli kampanyanın da etkisiyle iç pazarda da güçlü performans gösterdiğini belirtti. Raporda bunun etkisiyle üçüncü çeyrekte otomotiv satışlarının yüzde 179, beyaz eşya satışlarının yüzde 33 arttığı vurgulandı. Bu da Ford, Tofaş ve Arçelik’in bu çeyrekte güçlü performans göstermesini sağladı.

O günden bu yana para politikasında önemli bir değişim oldu, Türkiye yüksek faiz ortamına girdi. J.P.Morgan, bu gelişmenin yatırımcılarda bu üç şirketin büyüme tempolarını önümüzdeki dönemde sürdürüp sürdüremeyeceği konusunda soru işareti oluşmasını neden olduğunu belirtti. 2021 yılında odağın ihracata kayacağını belirten yatırım bankası, bu şirketler için gelecek yıl yüzde 24 gelir büyümesi öngörüyor.

J.P.Morgan, bu şirketler içinde Arcelik’i öneriyor. Banka, Arçelik için 34.50 fiyat hedefiyle “Portföyde ağırlığını artır” önerisinde bulunuyor. Bankanın Arçelik için finansal öngörüleri ise şöyle:

Ekonomy.TV

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar