Bilançolar Gayrimenkul

Kamu bankaları krediyi bastı, Emlak Konut’un cirosu yüzde 470 arttı!

Emlak Konut GYO, üçüncü çeyrekte ortalama piyasa beklentisi olan 500 milyon TL’nin altında 332 milyon TL net kar açıkladı. 

Üçüncü çeyrekte Tual Adalar, Tema Şehir, Validebağ Konakları, Büyükyalı İstanbul, Ebruli Ispartakule ve Nidapark Küçükyalı projelerinde gerçekleşen teslimlerin katkısıyla net satış gelirleri, piyasa beklentisi olan 1.581 milyar TL’nin çok üzerinde, yüzde 470 artışla 2.268 milyar TL seviyesinde gerçekleşti. 

Üçüncü çeyrekte gelir paylaşımı yöntemi ile projelendirilen arsaların satışlarından 1.115 milyar TL, konut ve ticari ünite satış gelirlerinden ise 1.136 milyar TL gelir kaydedildi. 

Maliyetler yıllık bazda yüzde 516,7 artışla 1.857 milyar TL oldu.

Geçen yıl üçüncü çeyrekte 4 milyon TL FAVÖK kaydeden şirket, üçüncü çeyrekte 297 milyon TL FAVÖK kaydetti. FAVÖK piyasa ortalama beklentisi olan 571 milyon TL’nin altında kaldı. 

Şirketin ikinci çeyrek sonu itibariyle 3,7 milyar TL olan net borcu ise üçüncü çeyrekte 1,6 milyar TL’ye indi.

Hisse Önerileri

Halk Yatırım

“Emlak Konut GYO için 12-aylık hedef fiyatımızı olan 2,24 TL’yi koruyor, ‘TUT’ tavsiyemizi sürdürüyoruz.”

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar