Dolar/TL Manşet

Karamsar kuruluş bu kez iyimser: Dolar yıl sonunda 7 TL’ye iner

İngiltere merkezli araştırma kuruluşu Capital Economics, doların yılsonunda 7 TL’ye gerileyeceği öngörüsünde bulundu.

Bundan önce Türkiye için karamsar öngörüleriyle tanınan kuruluş, yeni ekonomi yönetimi ile gelen ortodoks ekonomi politikalarının kalıcı olduğunu savundu.

Bununla birlikte raporda Erdoğan’ın ekonomi politikaları konusundaki görüşlerinden vazgeçmediği belirtildi. Ekonomik toparlanmanın hız kaybetmesi, TL’nin baskı altına girmesi ve enlasyonun yüksek seyretmesi durumunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “ortodoks” ekonomi polilitalarının işlemediğine karar verebileceği kaydedildi.

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar