Borsa Holdingler Manşet Otomotiv

Karsan’dan açıklama: Ana hissedarın değişeceği yalan

Karsan Otomotiv, ana hissedarı olan Kıraça Holding’in SBK Holding taranfından satın alındığı iddialarıyla ilgili bir açıklama yayınladı.

İstanbul merkezli SBK Holding’in Lüksemburg merkezli Silcolux Investment’i 82 milyon dolara satın aldığını bildirmişti. Silcolux, yatırımları arasında Karsan Otomotiv’in de yer aldığı Kıraça Holding’in % 45 hissesine sahip. BloombergHT, 25 Eylül’de Lüksemburg’da yetkili kuruluşlara bildirilen bu satın alma ile birlikte, SBK Holding Kıraça Holding’in ana hissedarı haline geleceğini yazmıştı.

Karsan’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bu açıklama, Sermaye Piyasası Kurulu’nun, II-15.1 “Özel Durumlar Tebliği”nin, “Haber ve söylentilerin doğrulanması”başlığını taşıyan 9’uncu maddesi hükümleri kapsamında yapılmaktadır. Bazı basın – yayın organlarında, Şirketimizin hakim ortağının değiştiği izlenimi yaratabilecek haberler çıktığı görülmüştür. Şirketimizin ya da hakim ortağı Kıraça Holding’in doğrudan ya da dolaylı hakimiyet yapısında herhangi bir değişiklik bulunmamaktadır. Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunulur.

İlgili yazılar