Gayrimenkul Manşet

Katılımevim şikayet sayısı artarken İYİ Partili Çıray’dan uyarı

Katılımevim şikayet sayısı artarken İYİ Partili Aytun Çıray’dan uyarı geldi. Faizsiz konut sistemi yasasasına kavuştu ama sistemle ilgili tartışmalar sürüyor…

Katılımevim şikayet sayısı artarken İYİ Partili Çıray’dan uyarı… Katılımevim’in ayda 1.500 liralık taksit ile 10 ayda ev sahibi yapmayı taahhüt eden ilanları tartışmanın büyümesine neden oldu. Düşük fiyatları ile adeta TOKİ’ye rakip olan bu firmaların konutları nasıl teslim edeceği merak uyandırdı. İYİ Parti İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray, faizsiz ev sistemi ile ayda 1.500 lira taksit ödeyerek 10 ayda vatandaşa konutları teslim edeceğini iddia eden firmanın ilanına tepki gösterdi.

Ortada daire yok

İYİ Parti İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray, sosyal medya ağı Twitter’dan yaptığı paylaşımda “10 ayda 15.000 lira ödeyip ev sahibi olmak ne güzel! Aşağıdaki ilanı verenler evlerin nerede olduğunu ve planlarını TBMM’deki ofisime iletiversinler” paylaşımı yaptı. Çıray’ın açıklamalarına yanıt veren Fevzi Bora isimli bir kullanıcı, “Sayin vekilim, 15.000 TL ayrıca ayda 3.000 TL civarı bir ödemeyle 60 ay 70 ay ara ödemeler, ortada daire de yok. 15.000 TL komisyon. Saadet zinciri. Her an insanların mağduriyeti kaçınılmaz” paylaşımı yaptı. 

Tapu 20 yıl sonra

Aytaç Çile isimli bir kullanıcı ise “Tapuyu vermiyor 20 yıl taksit peşinat ödüyorsun, tapu o zaman! Tabi 20 yıl sonra sahibini bulabilirsen! Tosuncuk gibi paraları alıp gidecekler”  ifadelerini kullandı. Ergün Can isimli bir kullanıcı ise “Desene sürüler ders almadı. Yakında yandım Allah türküleri söylerler” ifadelerini paylaştı.

İlgili yazılar