Halka arz Manşet Şirket haberleri

Kervan Gıda, halka arzdan gelen parayla yurtdışında şirket alacak

Geçtiğimiz yıl halka arz edilen Kervan Gıda, sağladığı fonla yurtdışında şirket almak için çalışmalar yaptığını açıkladı. Şirket, bu konuda yönetim danışmanlığı kuruluşu KPMG ile sözleşme imzalandığını duyurdu.

Kervan Gıda’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Halka arz izahnamesinde ve fon kullanım raporunda belirtildiği üzere Şirketimiz, uzun vadeli büyüme stratejileri doğrultusunda Avrupa Birliği sınırları içerisinde faaliyet gösteren potansiyel hedef şirketlerin belirlenmesi hususunda KPMG Yönetim Danışmanlığı A.Ş. ile finansal danışmanlık sözleşmesi imzalamıştı. Şirketimiz; gümrük vergisi avantajlarından yararlanmak, coğrafi riski dağıtmak ve Avrupa modern kanalındaki Bebeto markasının konumunu güçlendirmek amacıyla yapılan araştırmalar neticesinde stratejik hedeflerimize uygun bir şirket ile hisse alımına yönelik olarak ön protokol imzalamıştır.

Bu kapsamda KPMG Yönetim Danışmanlığı A.Ş. ile vergi, hukuk ve finansal durum tespit çalışmalarının tamamlanması için sözleşme imzalanmıştır. İşlemin tamamlanması, bağlayıcı hisse devir sözleşmesinin imzalanmasına ve sözleşmelerdeki düzenleyici otoritelerin onaylarının alınması dahil kapanış koşullarının gerçekleşmesine bağlı olup, işlemlerin 15 Mart 2021’e kadar tamamlanması planlanmaktadır.”

İlgili yazılar