Gıda Şirket haberleri

Kervan Gıda’nın iki yeni hattı ciroyu 31.5 milyon dolar artıracak

Borsanın yeni şirketi Kervan Gıda, sürmekte olan ve planlanan yatırımlarıyla ilgili bilgi verdi. Yatırımı sürmekte olan iki şeker üretim bandı devreye alındığında ciroya yaklaşık 31,5 milyon dolar katkı yapmaları planlanıyor.

Şirketten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Şirketimizin konsolide cirosunun yaklaşık %71’ini oluşturan, yüksek kapasite kullanım oranları ile  üretim yaptığımız Jelly ve Licorice kategorilerinde artan talebi karşılayabilmek için her iki üründe de  kapasite artırımı amacıyla başladığımız yatırımlarımızla ilgili olarak 5. Licorice hattımız devreye  alınmıştır.

“%90 üzerinde kapasite kullanım oranıyla üretim yapması planlanan yeni hattımız ile birlikte  Licorice kategorisinde %25 kapasite artışı gerçekleşecek olup bu kapasite artışının yıllık ciromuza  katkısının yaklaşık 6,5 milyon USD olması beklenmektedir.
Yatırım süreci devam eden 5. Jelly hattımızın da 2021 yılı Şubat ayında devreye alınması ile Jelly  kategorisindeki üretimimizde %26,5 kapasite artışı gerçekleşecektir. %90 üzerinde kapasite kullanım  oranıyla üretim yapması planlanan yeni hattımızın yıllık konsolide ciromuza katkısının yaklaşık 25  milyon USD olması beklenmektedir.
Her iki hattımız da devreye alındığında yıllık konsolide ciromuza yaklaşık 31,5 milyon USD katkı  yapmaları planlanmaktadır.”

İlgili yazılar