Hisse önerileri Manşet

Koç Holding hisse hedef fiyat öngörüsü: 33 TL

Koç Holding hisse hedef fiyatı yenileyen JP Morgan, 33 TL’ye yükseltti.

Koç Holding hisse hedef fiyat için yeni seviye; Amerikan yatırım bankası JP Morgan, 4. çeyrek bilançosunun çok güçlü geldiğini belirterek hedef fiyat öngörüsünü 33 TL’ye yükseltti.

Koç Holding hisse hedef fiyat öngörüsü: 33 TL

JP Morgan, oto ve beyaz eşya sektörlerindeki güçlü performansın rafineri (Tüpraş) işindeki zayıf performansın olumsuz etkisini giderdiğini kaydetti. Analizde oto ve beyaz eşya sektörlerinin (Ford Otosan, Tofaş ve Arçelik) güçlü talebin etkisiyle iyi bir yıl geçireceği öngörüsünde bulunuldu. Rapor, 2021 yılında Koç Holding‘in konsolide cirosunun yüzde 17-21 artacağı tahminine yer verdi. JP Morgan oto ve enerjide yüzde 30, beyaz eşyada yüzde 18, finansta (Yapı Kredi) yüzde 13 büyüme bekliyor.

JP Morgan’ın Koç Holding karı için öngörüsü, 2021’de yüzde 2 azalacağı, 2022’de ise yüzde 28 artacağı yönünde.

Raporda Koç hissesinin iskontolu olduğu belirtilerek “Ağırlığı artır” önerisinde bulunuldu.

Ekonomy.TV

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar