Borsa Otomotiv

Kocaeli Belediyesi’nin otobüs ihalesine en iyi teklif Isuzu’dan; ikinci Karsan

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 109 adet otobüs alımına ilişkin şehir içi toplu taşıma ihalesinin 102 adetlik kısmına teklifler verildi. En iyi teklif Isuzu’dan; bir başka borsa şirketi Karsan ikinci sırada…

Anadolu Isuzu’nun açıklaması:

Şirketimiz, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nın açmış olduğu toplam 109 adet otobüs alımına ilişkin şehir içi toplu taşıma ihalesinin 102 adetlik kısmına 15 Ekim 2020 tarihinde teklif vermiş olup; teklifimizin en iyi teklif olduğu tarafımıza bildirilmiştir. İhale sonucunun kesinleşmesi için, Kamu İhale Kanunu hükümleri çerçevesinde, alıcı kurumdan sözleşme imzalanmasına ilişkin davet mektubunun gelmesi beklenecektir. Teslimatların 2021 yılı içinde partiler halinde tamamlanması öngörülmektedir. Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız.

Karsan’ın açıklaması:

Şirketimiz, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nın açmış olduğu, 15.10.2020 tarihli 3 bölümden oluşan ihalenin  2 bölümüne katılmaya karar vermiş olup, bu çerçevede 70 adet solo (en az 12 metre) ve 30 adet körüklü (en az 18 metre) CNG yakıtlı Otobüs ihalesi ile 2 adet dizel yakıtlı uzun yol otobüsü (7,7 – 10 metre) ihalesine teklif vermek suretiyle katılım sağlamıştır. CNG yakıtlı otobüslerin 5 yıl ve dizel yakıtlı otobüslerin ise 2 yıl süre ile garanti ve bakım onarım işlemlerinin de üstlenildiği söz konusu ihaleye en iyi ikinci teklif Şirketimiz tarafından verilmiştir. Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunulur.

İlgili yazılar